Spravodajstvo a tlačové správy

Ustanovujúce zasadnutie obecného zastupiteľstva

[29.11.2018]      Funkčné obdobie obecného zastupiteľstva a starostu obce sa končí zložením sľubu poslancov novozvoleného obecného zastupiteľstva a zložením sľubu novozvoleného starostu obce. Sľub sa skladá na ustanovujúcom zasadnutí obecného zastupiteľstva, ktoré zvolá starosta zvolený v predchádzajúcom volebnom období tak, aby sa zasadnutie uskutočnilo 30 dní od vykonania volieb (podľa § 12 ods. 1 ...


OKTÓBER – MESIAC ÚCTY K STARŠIM

[08.11.2018]

     Ani tento rok sme nezabudli na našich seniorov a pozvali sme ich do priestorov spoločenského pavilónu    na posedenie a potešiť ich vystúpením detí z MŠ, CZŠ a folklórneho súboru ŇARŠANKA. Ďakujeme účinkujúcim, organizátorom a našim starkým, ktorým želáme ešte veľa zdravia, lásky a energie do nasledujúcich dní.


Náš Dávid práve teraz na Majstrovstvách sveta v šachu juniorov

[05.11.2018]

Náš Dávid dnes začal hrať Majstrovstvá sveta v šachu juniorov v španielskom Santiago de Compostela. Držíme všetci prsty aby sa domov vrátil s nejakým cenným kovom. Ale už aj teraz sme na neho všetci hrdí. Pozdravujeme z východu Slovenska.


Olympijský víťaz Matej Tóth u nás na návšteve

[25.09.2018]

Matej Tóth dnes navštívil CZŠ Ražňany, aby poblahoželal k výhre v akadémii Mateja Tótha.


Výstava exotických plazov

[19.09.2018]

    Obecný úrad využil prítomnosť Cirkusu Variete v našom regióne a objednal ukážku exotických zvierat pre deti z Materskej školy a žiakov z CZŠ sv. Demetra Ražňany. Výstava sa konala v spoločenskom pavilóne a zúčastnilo sa jej približne 85 ľudí. Veľký záujem bol o jaštery a hady.